Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Jakie uczelnie wybrali nasi absolwenci w 2015 roku?
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zebrał - jak co roku - informacje o tym, jaki kierunek kształcenia wybrali absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2015 roku. Analiza przekazanych nam danych jest niezmiernie ciekawa. Wnioski mogą być bardzo pomocne dla rodziców i uczniów tegorocznych trzecioklasistów Gimnazjum w Kleszczowie oraz dla tych uczniów, którzy do matury przystąpią w przyszłym roku. Prestiżowa polska uczelnia Akademia Górniczo-Hutnicza to tegoroczny hit. Nasi absolwenci są dziś studentami takich kierunków, jak: geodezja i kartografia (2 osoby), zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa oraz inżynieria mechaniczna i materiałowa. Uczniowie wybierali też uczelnie związane z wojskiem. Jedna uczennica studiuje administrację rządową w Akademii Obrony Narodowej, inny uczeń - logistykę w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, kolejny wybrał Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a w niej kierunek „rozpoznanie i walki elektroniczne”. W trzech przypadkach wybrane zostały kierunki językowe: lingwistyka, filologia angielska i germanistyka.Na liście uczelni wybieranych przez absolwentów tej klasy są m.in. cztery politechniki, dwa uniwersytety, dwa AWF, a także Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie oraz wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa. Kiedy patrzymy na szczegółowe zestawienie widać, że przebojami wśród tegorocznych kierunków okazały się: transport (wybrało go 5 absolwentów TNT) i elektronika (4). Mechatronikę studiują dwie osoby. Inne kierunki, wybierane na politechnikach to: elektryka, telekomunikacja, automatyka i robotyka oraz mechanika i budowa maszyn. Na dwóch innych uczelniach (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) kleszczowscy absolwenci studiują zarządzanie i inżynierię produkcji oraz mechatronikę.
Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą także o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100 % zdawalnością na egzaminach maturach.

szczegóły liceum - zobacz

szczegóły technikum - zobacz