Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

TECHNIKUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:
• posiadają bardzo dobrą bazę dydaktyczną i nowoczesne pracownie tematyczne,
• zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, zapewniająca wysoki poziom kształcenia, co znajduje wyraz w wynikach 100% zdawalności matur, egzaminów zawodowych, wynikach konkursów czy rywalizacji sportowej,
• najlepsi uczniowie za swoją wytężoną pracę otrzymują stypendia Wójta Gminy Kleszczów,
• szkoła oferuje szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych (koła zainteresowań, koło teatralne, zespół cheerleaders i wiele innych),
• uczniowie technikum odbywają praktyki zawodowe w nowoczesnych zakładach pracy w Polsce i za granicą,
• szkoła uczestniczy w licznych projektach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jeśli kończysz właśnie  szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej, mamy coś dla Ciebie. Technikum Nowoczesnych Technologii i Liceum Ogólnokształcące w Kleszczowie oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych klas pozwoli Ci uzyskać wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku. Możesz wybierać spośród 2 klas liceum o profilach: medyczno-ratowniczym lub językowym i 2 klas technikum.

TECHNIKUMI NOWOCZESNYCH TECHNOLOGIILOGI

TECHNIK MECHATRONIK
Klocki można układać na wiele sposobów: schematycznie, zgodnie z instrukcją lub tworzyć kreatywnie – innowacyjne konstrukcje. Z klocków powstają roboty i pojazdy, którymi można zdalnie sterować, programować i przystosowywać do swoich potrzeb. Możliwości są niemalże nieograniczone. Jedynymi barierami są ludzka wyobraźnia i umiejętności. Właśnie fantazja połączona z wiedzą potrzebna jest, by zostać konstruktorem, aby projektować i tworzyć. By jednak wejść na ten najwyższy poziom i z hobby uczynić zawód, trzeba posiadać konkretną wiedzę. Można ją zdobyć w klasie technik mechatronik.
Klasa mechatroniczna to wybór odpowiedni dla kreatywnych i ambitnych, ale przede wszystkim dla pracowitych. Mechatronika łączy takie dziedziny jak mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, elektronika, informatyka, automatyka i robotyka. Duża wyobraźnia i wiedza zdobyte w klasie mechatronicznej pozwolą budować i tworzyć rzeczywiste układy oraz ich systemy sterowania. Urządzenia mechatroniczne towarzyszą nam na każdym kroku, są to m.in. nasze smartfony, smartwatche czy Smart TV. Są to urządzenia, które ułatwiają nam żyć, ale i często ratują życie i zdrowie, np., wszelkiego rodzaju protezy medyczne sterowane elektronicznie (np. sztuczne ramię sterowane za pomocą komputera impulsami wysyłanymi przez mózg).
Mechatronik jest jednym z najmłodszych, a zarazem bardzo poszukiwanym zawodem na rynku pracy. Wysoki poziom nauczania i doskonała kadra w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie to pierwszy krok do sukcesu.

TECHNIK AUTOMATYK
"Ja, Robot” , „Giganci ze stali" czy „Transformers", to filmy, w których prym wiodą roboty. Widzimy w nich fikcyjny świat, gdzie roboty prowadzą walkę, prześcigają się w umiejętnościach, wytrzymałości i możliwościach. W rzeczywistości do walki nie stają maszyny, a wyobraźnia, wiedza i umiejętności ich konstruktorów. Zainteresowanych tworzeniem świata automatyki, w tym planowania i programowania zaawansowanych systemów sterowania zapraszamy do klasy o profilu technik automatyk.
Klasa o profilu technik automatyk to idealny wybór nie tylko dla tych, którzy marzą o budowaniu robotów. To przede wszystkim miejsce dla młodzieży z ogromną wyobraźnią i pasją. Kim jest technik automatyk? Absolwent profilu technik automatyk nadzoruje pracę urządzeń sterowania w celu utrzymania ich dobrego stanu technicznego i bezawaryjnego działania. Wykonuje zaawansowane instalacje automatyki według dokumentacji technicznej. Potrafi samodzielnie zaprojektować i wykonać proste układy sterowania oparte na programowalnych sterownikach PLC. Technik automatyk to zawód przyszłości, która zaczyna się od Twojego wyboru – klasy o kierunku Technik Automatyk w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

KLASA JĘZYKOWA
Jesteś ciekawy świata i ludzi? Pasjonujesz się kulturą i zwyczajami innych narodów? A może myślisz o podróżach jako o swoim sposobie na życie? Marzysz o pracy w Europie, Ameryce czy Australii? A może to Azja jest Twoim celem? Chcesz mieć wybór- czy pracować w kraju, czy bez trudu odnaleźć się na zagranicznym rynku pracy? Zapraszamy do klasy o profilu językowym w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania to: język angielski i geografia. W tej klasie uczniowie uczą się trzech języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego i hiszpańskiego. Język hiszpański nauczany jest od podstaw w wymiarze 2 godzin tygodniowo. W szkole organizowane są liczne wycieczki tematyczne i zagraniczne obozy naukowe. Odbywają się wyjazdy na wykłady na Uniwersytet Łódzki, do teatru na spektakle w języku angielskim. Uczniowie tego profilu czynnie uczestniczą w wymianach międzynarodowych.
Klasa o profilu językowym to idealny wybór nie tylko dla pragnących podbijać świat miłośników wojaży, śledzących z zapartym tchem vlogi o podróżach. Jest to również najlepszy wybór dla młodzieży, która jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na życie zawodowe. Klasa ta daje bowiem nieograniczone możliwości: poszerza horyzonty, rozwija tolerancję, ciekawość innych ludzi i kultur oraz zwiększa emocjonalną otwartość. Ponadto dobra znajomość języków obcych może otworzyć drzwi do kariery międzynarodowej. Daj sobie szansę na sukces, wybierz klasę językową w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie.

KLASA MEDYCZNO-RATOWNICZA
Nie umiesz pozostać obojętny na ludzkie cierpienie? Czujesz w sobie powołanie do wyższych celów i misję służby dla dobra innych? Z wypiekami na twarzy oglądasz „Chirurgów”, „Na dobre i na złe”, a „Doktor House” śni Ci się po nocach? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to może warto wybrać klasę medyczno – ratowniczą w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie?
Klasa o profilu medyczno – ratowniczym to idealny wybór nie tylko dla tych, którzy marzą o karierze lekarskiej. Będzie również najlepszą opcją dla przyszłych fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, ale i kosmetologów, naukowców w dziedzinach przyrodniczych. W klasie o tym profilu realizowany jest program w zakresie rozszerzonym z biologii, chemii i matematyki. Uczniowie uczęszczają na zajęcia medyczno-ratownicze. Biorą udział w wyjazdowych zajęciach na Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowym atutem tej klasy jest możliwość uczestnictwa w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w manewrach ratowniczo-medycznych.
Liceum Ogólnokształcące w Kleszczowie to miejsce dla młodzieży głodnej wiedzy, która chce zmieniać świat na lepszy. Absolwent klasy medyczno – ratowniczej ma szansę trafić do elitarnego grona wybrańców, którzy mogą ratować ludzkie życie. Absolwenci kierunków medycznych i pokrewnych zawsze będą potrzebni, a aktualna sytuacja dobitnie uświadamia nam, jak ważne są to zawody i jak potrzebni ludzie, którzy je wykonują.


INTERNAT