Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych klas pozwoli Ci uzyskać wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku. Możesz wybierać spośród czterech oddziałów licealnych.

KLASA JĘZYKOWA
To propozycja dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę lingwistyczną, którzy lubią podróżować i poznawać różne zakątki kraju i Europy. Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania to: język angielski i geografia. W tej klasie uczniowie uczą się trzech języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego i hiszpańskiego. Język hiszpański nauczany jest od podstaw w wymiarze 2 godzin tygodniowo.W szkole organizowane są liczne wycieczki tematyczne i zagraniczne obozy naukowe. Odbywają się wyjazdy na wykłady na Uniwersytet Łódzki, do teatru na spektakle w języku angielskim. Uczniowie tego profilu czynnie uczestniczą w wymianach międzynarodowych.

KLASA MEDYCZNO-RATOWNICZA
W klasie o tym profilu realizowany jest program w zakresie rozszerzonym z biologii, chemii i matematyki. Oferta klasy adresowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych kontynuowaniem nauki na kierunkach medycznych i pokrewnych. Uczniowie uczęszczają na zajęcia medyczno-ratownicze. Biorą udział w wyjazdowych zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Śląskim oraz wydarzeniach typu Noc Biologów. Dodatkowym atutem tej klasy jest możliwość uczestnictwa w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej, w manewrach ratowniczo-medycznych, akcjach krwiodawstwa i szpikomanii. Pozalekcyjne zajęcia w kole biologicznym przygotowują do konkursów przedmiotowych i olimpiad.