Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Od ignoranta do eleganta" zakończona
29 maja 2019 r. odbył się finał VII edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zasady savoir-vivre'u "Od ignoranta do eleganta". W tym roku zmieniła się formuła przebiegu konkursu. Uczniowie w I etapie w parach rozwiązywali test online. Zespoły zakwalifikowane do II etapu zmagały się z kilkoma zadaniami finałowymi, m.in. odgrywanie scenek przygotowanych wcześniej i improwizowanych, wcielenie się w rolę ekspertów od savoir-vivre'u i ocena filmików, teleturniej "jedna para z 5", pisanie maili oraz nakrywanie stołu. Uczestnicy musieli udowodnić, że posiadana wiedza przekłada się również na praktykę, swobodę i poprawność językową wypowiedzi. Jury konkursu powołane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w składzie:p. Adam Jarczyński –znawca etykiety, protokołu dyplomatycznego, Public Relations i marketingu; p. Michał Stempczyński – Instruktor ds. animacji i imprez w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie;

Czytaj więcej...

Patroni "Od ignoranta do eleganta" 
VII edycja konkursu „Od ignoranta do eleganta” została objęta patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wójta Gminy Kleszczów, Starosty Bełchatowskiego, Niezależnej Telewizji Lokalnej NTL Radomsko, Kuratorium Łódzkiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. 

"Od ignoranta do eleganta" - wyniki I etapu
Z przyjemnością informujemy, że do finału tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się zespoły:
1. Gabriela Górska, Martyna Goss
2. Maja Stefanek, Marta Rybak
3. Wiktor Matyja, Natalia Kotlarek
oraz w wyniku dogrywki:
4. Dominika Doromoniec, Wiktoria Golus
5. Zuzanna Ryś,Maja Kuniecka
6. Michał Deszcz, Gabriel Peryt
Etap II konkursu już 29 maja.

VII edycja „Od ignoranta do eleganta"- nowa formuła konkursu
Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu upowszechniającego zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie dwuosobowe zespoły.
Konkurs jest dwuetapowy:
Etap I – szkolny - quiz on-line rozwiązywany przez uczestników w macierzystej szkole - zgłoszenia do 19 kwietnia, quiz- 30 kwietnia.
Etap II – ogólnopolski - finał rozgrywany w placówce organizatora – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie - 29 maja.
Regulamin znajdziesz TUTAJ.
Karta zgłoszeniowa TUTAJ.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku TUTAJ.