Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Uczniowie technikum na Ziemi Kieleckiej
W dniach 13-14 listopada 2019 r. uczniowie klasy IV i Itg technikum wspólnie z wychowawcami: panią Aleksandrą Żarską- Szulc i panią Ewą Zagaj oraz opiekunami panem Jackiem Świniarskim i Piotrem Szczepaniakiem uczestniczyli w wycieczce programowej poświęconej zabytkom Ziemi Kieleckiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Tam poznaliśmy historię życia pisarza i podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pałacyku. Zobaczyliśmy galerię portretów rodzinnych Sienkiewicza, kolekcję broni bliskowschodniej i afrykańskiej, dary jubileuszowe, a także trofea myśliwskie oraz wystawę biograficzno – literacką. Kolejną atrakcją dla młodszych uczestników wycieczki 1tg było zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W tym czasie klasa IV t miała możliwość zwiedzania Kieleckiej Fabryki Pomp "BIAŁOGON". Uczniowie zapoznali się ze sposobem funkcjonowania oraz organizacją zakładu pracy- producenta pomp wirowych i wyporowych oraz odlewów z żeliwa szarego. W godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy z przewodnikiem zamek w Chęcinach.
Ostatnią atrakcją dnia było zwiedzanie Kielc, między innymi: Kadzielnia, Wzgórze Zamkowe z Tablicą Miar, ulica Sienkiewicza, Plac Artystów z Pomnikiem Dzika.
Po dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na smaczny posiłek i odpoczynek w schronisku młodzieżowym.  Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Osady Średniowiecznej. Tam poznaliśmy mieszkania i zajęcia naszych przodków i skosztowaliśmy specjalnie przygotowane dla nas przekąski.
Następnie wyruszyliśmy na Święty Krzyż. W podziwianiu widoków przeszkodziła nam mgła, ale 40 minutowy spacer każdemu dobrze zrobił.  
Ostatnią atrakcją programu naszej wycieczki było Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Kleszczowa. Sami zobaczcie.