Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Olimpiada Wiedzy Technicznej
W środę 8 stycznia 2020 r. w Zespole Szkól Ponadpodstawowych w Kleszczowie odbyły się zawody okręgowe XLVI Olimpiady Wiedzy Technicznej, której organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Uczestnikami tej części Olimpiady było 54 uczniów z okręgu łódzkiego wyłonionych w zawodach szkolnych (I stopnia) 18 października 2019 r. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele naszego Technikum – 44 uczniów.
W uroczystym otwarciu zawodów okręgowych XLVI OWT, które odbyło się w auli, uczestniczyli:
• prof. dr hab. inż. Mirosław Urbaniak – Prezes Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego -NOT
• dr hab. inż. Ewa Korzeniewska – przedstawiciel Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej
• Barbara Świetlik – Sekretarz Łódzkiego Komitetu Olimpiady Wiedzy Technicznej
• Komisja zawodów – pracownicy Politechniki Łódzkiej i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
• Uczniowie – uczestnicy zawodów II stopnia wraz z opiekunami
oraz zaproszeni na wydarzenie goście:
• Andrzej Legeżyński – Dyrektor Oddziału Elektrowni Bełchatów
• Iwona Kurek – zastępca kierownika wydziału HR Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów
• Joanna Guc – kierownik Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji w Urzędzie gminy Kleszczów
Gości i uczestników Olimpiady przywitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Nagoda-Gębicz, na ręce której zostały złożone gratulacje dla uczniów Technikum za wysokie wyniki w zawodach szkolnych oraz podziękowania za współpracę i przeprowadzenie zawodów II stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie.
Po uroczystym otwarciu, przedstawieniu zasad XLVI OWT uczestnicy podzieleni na dwie grupy tematyczne: elektryczno-elektroniczna, mechaniczno-budowlana rozpoczęli zmagania konkursowe. W I części zawody polegały na rozwiązaniu zadania z zastosowania informatyki w technice lub zadania optymalizacyjnego, w części II na rozwiązaniu dwóch spośród trzech zadań z wybranej uprzednio grupy tematycznej.
W konkursie stosuje się punktowy system oceny. Uczestnicy, którzy zdobędą nie mniej niż 50% punktów + 1 punkt z możliwych do zdobycia na danym etapie, zostaną zakwalifikowani do zawodów III stopnia (centralnych) OWT, które odbędą się 19 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Dla najlepszych będzie to przepustką do uznanych uczelni technicznych w Polsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego XLVI OWT.