Laboratoria Politechniki Łódzkiej
12 grudnia 2016 r. uczniowie klasy IIIT, w ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Łódzką, uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium Pomiarów Ochrony Przeciwporażeniowej Instytutu Systemów Inżynierii Elektrycznej oraz laboratoriach naukowych i dydaktycznych Katedry Mikroelektroniki I Technik Informatycznych.
Zajęcia w Laboratorium Pomiarów Ochrony Przeciwporażeniowej pozwoliły na uzupełnienie wiedzy i umiejętności umożliwiających zdobycie świadectwa kwalifikacyjnego z zakresu Eksploatacji dla grupy 1. W czasie wizyty w laboratorium uczniowie wykonywali pomiary środków ochrony przeciwporażeniowej chroniących w czasie normalnej eksploatacji oraz w sytuacjach awaryjnych. W czasie ćwiczeń wykorzystano dedykowaną aparaturę pomiarową w tym mierniki MPI 530 IT.  Uczniowie wykonali pomiary instalacji wykonanych w konfiguracji TN-C oraz TNS. Po zajęciach praktycznych dyskutowano na temat tworzenia dokumentacji z dokonanych pomiarów i jej znaczenia.
Z kolei w laboratoriach Katedry Mikroelektroniki I Technik Informatycznych uczniowie mogli zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez współczesne systemy elektroniczne i informatyczne – od modelowania i symulacji, poprzez analizę sygnałów i obrazów do sterowania procesami produkcyjnymi.

WP 20161212 002