Z dziejów NSZZ Solidarność

Dnia 10 września 2010 roku przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły wzięli udział w konferencji naukowej pt. Czas nadziei. Z dziejów NSZZ Solidarność       1980?1981, w ramach której wykłady wygłosili pracownicy Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.  Konferencję,  która odbyła się w Gimnazjum nr 4 im. K. K. Baczyńskiego w Bełchatowie,  zorganizowało Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym w Bełchatowie oraz Katedra Historii przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody 30. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

DSCN2386 DSCN2394 DSCN2462