Wyjazd szkoleniowy  na Politechnikę Łódzką 14.10.2010

W dniu 14 października 2010 r. zorganizowany został kolejny wyjazd przedmiotowy na Politechnikę Łódzką. Uczestniczyli w niej uczniowie klas  I  i  II Technikum Nowoczesnych Technologii oraz grupa matematyczna klasy Ia Liceum. Młodzież zapoznała się ze specyfiką Wydziału Mechanicznego PŁ oraz uczestniczyła w pokazie z elementami wykładu, który przygotowali dla niej studenci PŁ, zrzeszeni w kole naukowym fizyków. Pokaz dotyczył zagadnień z optyki geometrycznej i elektrostatyki. Uczniowie byli nim bardzo zainteresowani, ponieważ mogli aktywnie uczestniczyć w prezentowanych eksperymentach.