ZAJĘCIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - Wizyta państwa Schmidt z Niemiec

25.10.2010  przyjechali do naszej szkoły państwo Günther i Jutta Schmidt z Niemiec. Małżeństwo to mieszka w Bad Salzuflen (Północna Westfalia). Przeprowadzili oni prawie trzygodzinne zajęcia z grupą 10 uczniów naszej szkoły, którzy potrafią w znakomity sposób porozumiewywać się w języku niemieckim. W trakcie zajęć poruszane były następujące tematy: moja rodzina, mój czas wolny, zainteresowania, plany na przyszłość, opisywanie obrazków i przedmiotów, które mają wielkie znaczenie dla uczniów. W ostatniej części spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań niemieckim gościom. Pytania dotyczyły życia codziennego Niemców oraz relacji polsko- niemieckich. Spotkanie odbyło się w języku niemieckim.

Pan Günther Schmidt jest wieloletnim wykładowcą języka niemieckiego na wydziale germanistyki w Wyższej Szkole Języków Obcych w Częstochowie.

Państwo Schmidt byli pod wrażeniem naszej Szkoły, kompleksu Solpark, gminy Kleszczów oraz oczywiście naszej bardzo dobrze przygotowanej i zmotywowanej do nauki języka niemieckiego młodzieży. Z wielką przyjemnością odwiedzą nas ponownie w kwietniu przyszłego roku.