XI Regionalny i I Polonijny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Moja Ojczyzna"

Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ?Moja Ojczyzna? odbył się 23.10.2010r. w Oratorium Jana Pawła II przy kościele p.w. Narodzenia NMP w Bełchatowie. Na zorganizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne konkursie, po raz pierwszy w tym roku zaprezentowali się goście z Białorusi i Ukrainy z piosenkami patriotycznymi, żołnierskimi i kresowymi. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Rogaczewska, która zaśpiewała ?Miejcie nadzieję? i zajęła I miejsce w kategorii Soliści- Szkoły Ponadgimnazjalne oraz Aleksandra Chinalska i Sebastian Sewerynek z piosenką Bułata Okudżawy ?Piosenka o piechocie?- uzyskali II miejsce. Wszyscy laureaci  przeglądu na etapie regionalnym jak i etapie polonijnym wystąpili podczas Koncertu Laureatów w dniu 11 listopada 2010 r. z okazji uroczystych obchodów Święta Niepodległości w Bełchatowie.