Podwójna uroczystość - Święto Niepodległości Polski i ślubowanie uczniów klas pierwszych

W środę, 10 listopada, w naszej szkole odbyły się gminne obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybyli na nie zaproszeni goście m. in.: Wójt Gminy Kleszczów Pani Kazimiera Tarkowska, przewodniczący Rady Gminy ? Pan Paweł Bujasz, przedstawiciele szkół, instytucji, firm z terenu Gminy Kleszczów oraz rodzice uczniów. Uroczystości rozpoczęły się w auli kompleksu SOLPARK wprowadzeniem Flagi Państwowej i odśpiewaniem hymnu. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny zatytułowany ?Polskie drogi do niepodległości?. Był to montaż słowno muzyczny, wspierany prezentacją multimedialną, opisujący historię dramatycznych, niepodległościowych zrywów, które poprzedziły odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Pani Dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz odczytała przyrzecznie, którego uczniowie ślubowali dotrzymać.

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, m. in.: Pani Wójt Gminy Kleszczów oraz przewodnicząca Rady Rodziców, którzy życzyli naszym uczniom samych sukcesów i rozdali upominki.

Dalsza część uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości miała miejsce w parku w centrum Kleszczowa przy Pomniku Niepodległości, pod którym delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła symboliczny znicz.