SPOTKANIE PRZYGOTOWAWCZE WE FRANCJI W RAMACH PROJEKTU COMENIUS ?PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ?

W dniach 03-07.11.2010 roku odbyło się spotkanie przygotowawcze w ramach projektu Comenius ?Partnerskie projekty szkół? w francuskim liceum w Agen. W spotkaniu wzięli udział: nauczyciele szkoły francuskiej z Agen, szkoły niemieckiej z Lemgo (Zagłębie Ruhry) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Szkołę z Kleszczowa reprezentował nauczyciel języka niemieckiego, Pan Adam Grodek.

W trakcie spotkania przygotowawczego w Agen nauczyciele wyżej wymienionych szkół rozmawiali o przyszłym temacie projektu ?Pozyskiwanie energii wczoraj i dzisiaj?.

W ramach projektu Comenius ?Partnerskie Projekty Szkół? szkoły z różnych państw europejskich (minimum trzy) realizują w okresie dwóch lat określony temat. Organizowane są spotkania w państwach, które przystąpiły do tego projektu. Uczniowie poza realizacją danego tematu doskonalą znajomość języka obcego (niemieckiego, angielskiego) oraz poznają życie codzienne rówieśników z innych państw Europy. Zawiązane znajomości mogą pozostać na całe życie.

W pierwszym dniu wizyty przygotowawczej nastąpiło zapoznanie nauczycieli z Francji, Niemiec i Polski oraz prezentacja szkół. W trzecim dniu miało miejsce uroczyste spotkanie w urzędzie miasta Agen. Burmistrz miasta przywitał serdecznie przedstawicieli szkół chcących realizować dwuletni projekt oraz podkreślił znaczenie wymiany uczniów z różnych państw Europy. Pod koniec wizyty przygotowawczej nauczyciele z Francji, Niemiec i Polski (Kleszczowa) zwiedzili miasto Agen oraz jego okolice.