OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROFILAKTYCZNA -"WYPADKI NA DROGACH - POROZMAWIAJMY"

Tematem przewodnim III Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2010 roku była nadmierna prędkość na drodze i wypadki z nią związane. Uczniowie Naszej szkoły zapoznali się z materiałami   statystycznymi i poglądowymi przygotowanymi i zaproponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obejrzeli film na temat tragicznych konsekwencji nadmiernej prędkości uczestników ruchu drogowego. Mieli możliwość wyrażenia poglądów na temat osobistych doświadczeń, przemyśleń i wniosków. Po przeprowadzeniu dyskusji nastąpiła burza mózgów wszystkich uczestników projektu, której wynikiem jest plakat wykonany metodą metaplanu ? na temat nadmiernej prędkości na drogach. Na zakończenie akcji każdy jej uczestnik miał możliwość sprawdzenia i usystematyzowania zdobytej wiedzy wypełniając krótki test. Wszyscy wykazali się dużą wiedzę i wrażliwość społeczną na tak ważny temat.

Laureaci przeprowadzonej akcji:

Nagrody w postaci biletów na występ zespołu muzycznego w SOLPARKU otrzymali:

Gabriel Irzykowski klasa IB

Iza Kordowska klasa IA

Monika Krasoń klasa IA

Michał Mielczarek klasa IA

Bardzo aktywnie w akcji uczestniczyli:

Kamil Zatorski klasa IB

Łukasz Klekociński klasa IB

Dominik Obalski klasa IA

Na wyróżnienie zasługują również:

Karol Hasikowski klasa IB