Stypendia dla najzdolniejszych

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymali w środę 15 grudnia 2010r. z rąk marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia gratulacje powodu zostania stypendystami ?Łódzkiego Regionalnego Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej?. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły: Paula Agata Misiak kl. I b. Jest to już druga edycja projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W tegorocznej edycji programu przyznano je 300 uczniom, na ponad 800 składających wnioski. Na uroczystości obecni byli Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi Elżbieta Paciejewska-Stolarz, którzy w pełni poparli realizację projektu.
Celem programu jest stworzenie sprzyjających warunków do rozwijania umiejętności i wiedzy. Otrzymane wsparcie finansowe umożliwi młodzieży dalszy rozwój edukacyjny i osiąganie kolejnych sukcesów, a w szczególności pozwoli na zapisanie się na dodatkowe zajęcia, podczas których będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zakup nowego sprzętu i materiałów dydaktycznych potrzebnych do nauki, opłacenie kursów nauki języków obcych, o czym wspominali nagrodzeni. Gratulując wyróżnionym uczniom Marszałek Województwa Łódzkiego, podziękował także dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy dostrzegają talenty wśród swoich podopiecznych i dokładają wszelkich starań, by je pielęgnować. Stypendium dla młodzieży szczególnie uzdolnionej jest wypłacane przez rok w wysokości 600 zł miesięcznie. Ubiegać się o nie mogą osoby posiadające szczególne osiągnięcia naukowe (pod uwagę brano: średnią ocen, wyniki egzaminów zewnętrznych, udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych). W tym roku szkolnym pomocą stypendialną objęto uczniów wykazujących nieprzeciętne zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.