STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Konrad Wolny uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Konrad w roku 2009/2010 osiągnął najwyższą średnią w szkole. Uczeń reprezentował też Zespół Szkół w wielu zawodach i konkursach.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów szkół średnich. Jest wypłacane ze środków państwowych.

Stypendystą Prezesa Rady Ministrów może zostać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Dyrektor szkoły przedstawia kandydata kuratorowi oświaty, a kurator oświaty - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu - Prezesowi Rady Ministrów. Prezes Rady Ministrów przyznaje stypendium najlepszym uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.