Warsztaty Dziennikarskie JUNIOR MEDIA

W środę , 12. stycznia 2011 r. grupa uczniów ZSP w składzie:
1. Paula Misiak ? I b LO
2. Paulina Niedbała ? II b LO
3. Mariusz Frukacz ? I T
4. Dawid Krawczyk ? I T
(pod opieką mgr E. Sieradzkiej i mgr E. Zagaj ) wzięła udział w regionalnych
Warsztatach Dziennikarskich JUNIOR MEDIA w Łodzi.
Przedstawiciele naszej szkoły zdobywali wiedzę na temat tworzenia gazet na platformie internetowej Junior Media w ramach Redakcji Online.
System Redakcja Online pozwala tworzyć gazetki szkolne na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do Internetu.
Wiedzę o systemie i pracy dziennikarza przekazywali młodzieży redaktorzy ?Dziennika Łódzkiego?. Zachęcali do tworzenia gazetek szkolnych m.in. poprzez udostępnienie redakcjom szkolnym dostępu do bazy tekstów i zdjęć ?Dziennika? oraz udzielanie wywiadów zainteresowanym uczniom.
Reprezentanci naszej szkoły byli widocznie zainteresowani warsztatami oraz programem, co pozwala na nadzieję, że po feriach powstanie redakcja Junior Media ZSP w Kleszczowie.