Filmowa lekcja historii ? wycieczka do Piotrkowa Trybunalskiego

02.03.2011 r. uczniowie naszej Szkoły z klas IA i II A uczestniczyli w wycieczce do Piotrkowa Tryb.
Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios i filmowa lekcja historii.
Lekcja składała się z przygotowanego przez IPN wykładu ?Grudzień 70 w Polsce ? zarys problemu? oraz pokazu filmu ?Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł?. Ten przejmujący obraz o dramatycznych wydarzeniach w  Gdyni,  zakończonych  brutalną  pacyfikacją  manifestantów  przez  oddziały  wojska  i milicji w 1970 r. wywarł na uczniach ogromne wrażenie i sprowokował do zadumy.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Piotrkowie. Uczniowie zobaczyli m.in.: stare miasto, zamek królewski, cerkiew czy Wielką Synagogę, w której wpisali się do księgi pamiątkowej.