Szkolenie z prawidłowego odżywiania sportowców

Dnia 09.02.2011 w naszej szkole odbyło sie szkolenie z prawidłowego odżywiania sportowców. Prezentację prowadziła pani mgr Joanna Łapucha, która współpracuje z Polskim Związkiem Pływackim. W programie szkolenia zwrócono uwagę na piramidę zdrowego odżywiania się  młodzieży  w  wieku  ponadgimnazjalnym. Pierwsza  część  spotkania  odbyła  się dla młodzieży całej szkoły, druga zaś dla I i II klasy sportowej. Zwrócono szczególną uwagę na temat odżywek dla sportowców, napojów izotonicznych i energetycznych. Szkolenie miało ma celu pomoc i uświadomienie młodzieży w tym wieku, jak dużą rolę w ich rozwoju i funkcjonowaniu odgrywa racjonalna dieta .