Podpisanie umowy o Patronacie Naukowym

W dniu 9 marca 2011 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie a Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Łódzkiej o objęciu naszej szkoły patronatem naukowym. W  spotkaniu,  które  odbyło  się w naszej szkole,  uczestniczyli: dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, dyrektor ZSP Agnieszka Nagoda-Gębicz, wójt Gminy Kleszczów Kazimiera Tarkowska, Rada Rodziców oraz uczniowie technikum.

Współpraca z Instytutem Mechatroniki i Wydziałem Mechanicznym trwa już od 2009 r. W jej ramach wszyscy uczniowie Technikum uczestniczą w zajęciach specjalizacyjnych i wykładach w Łodzi. Korzystają z laboratoriów i pomocy  dydaktycznych  uczelni. Systematyczna  współpraca  Technikum  z Politechniką Łódzką będzie umożliwiała uczniom zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności mechatronicznych, a absolwenci będą mogli kontynuować naukę na wybranym wydziale PŁ.