Uroczyste obchody szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II

W dniu 02 kwietnia 2011 roku mieszkańcy Kleszczowa obchodzili uroczyście szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Na wspólne wspomnienia o Ojcu Świętym zaprosili ich uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, którzy we współpracy z kolegami z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku przygotowali koncert poezji śpiewanej. Podczas występu recytowano fragmenty ?Tryptyku rzymskiego?, śpiewano nastrojowe utwory Czesława Niemena oraz przypominano naukę i poglądy Jana Pawła II. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, czego wyrazem były gromkie brawa i podziękowania dla wykonawców. Wieczór wspomnień o Ojcu Świętym zakończył się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przez uczniów Publicznego Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.