Uroczystość  nadania szkołom imienia Jana Pawła II - 18 maja 2011

Dnia 18 maja 2011 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Liceum Ogólnokształcącemu i Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. Szkolne święto rozpoczęło się o godzinie 10.00 mszą świętą, podczas której okolicznościową homilię wygłosił zaproszony  na  tę uroczytość biskup  Antoni  Długosz. W  tracie  mszy  odbyło  się nadanie imienia   oraz  przekazanie  społeczności szkolnej sztandaru. Około południa biskup poświęcił tablicę upamiętniającą ten szczególny dla uczniów i nauczycieli dzień. Dalsza część uroczystości miała miejsce w auli, gdzie uczniowie zaprezentowali  zebranym  spektakl  teatralny  oparty  na motywach  dramatu   Karola   Wojtyły   "Przed   sklepem   jubilera".  Występ   szkolnych  artystów  spotkał  się  z aplauzem publiczności, wśród której byli przedstawiciele rodziców, władz samorządowych, kuratoryjnych oraz cała społeczność szkolna. Po części oficjalnej  Pani Dyrektor ZSP, Agnieszka Nagoda-Gębicz, zaprosiła wszystkich na uroczysty tort oraz zachęciła do zwiedzania budynku szkolnego i Mobilnego Muzeum Jana Pawła II.