Obóz językowy w Anglii

Dnia 22 maja 2011 roku uczniowie klas II a oraz grupy językowej z Ia Liceum Ogólnokształcącego w Kleszczowie wyruszyli na obóz językowy do Anglii, do miejscowości Hastings. Pieczę nad nimi sprawowali nauczyciele języków obcych p. Katarzyna Matlingiewicz, p. Anna Pałczyńska, p. Adam Grodek oraz wychowawczyni klasy 1a p. Ewa Mordalska. Autobus dowiózł uczestników wycieczki do miejscowości Calais we Francji. Dalej promem do Dover w Anglii, oraz ponownie autobusem do Hastings.
Zwiedzanie rozpoczęto od XI-wiecznego zamku oraz pola bitwy w Hastings. Kolejny dzień uczestnicy spędzili w pobliskim mieście Brighton. Po spacerze i zabawie językowej na molo, uczniowie mieli okazje zwiedzić Royal Pavilon. Następnie udano się do Brighton Language College. Tam, uczniowie podzieleni na dwie grupy ( intermediate oraz upper intermediate) spędzili czas rozwijając swoje zdolności językowe pod opieka brytyjskich nauczycieli. Cały następny dzień uczestnicy wycieczki spędzili w stolicy ? Londynie. London Eye to atrakcja, która bardzo spodobała się uczniom. Zwiedzono również miejsca takie jak: Westminster Abeby, Big Ben, Buckingham Palace, St. James Park, St. Pauls Cathedra, Covered Garden, Trafalgar Square, National Gallery, Houses of Parlament. Uczniowie świetnie bawili się w Muzeum Madame Tussaudus robiąc zdjęcia swoim ulubionym aktorom, muzykom czy sportowcom. Podczas ostatnich chwil obozu językowego udało się jeszcze zwiedzić Blue Reef Aquarium, oraz zabytkowych kościołów z XIV/XV wieku. Kilka godzin później wszyscy byli już na promie. Droga powrotna trwała nieco ponad 24 godziny, jednakże punktualnie o godzinie 18 w piątek 27 maja autobus wraz z uczestnikami przybył do Kleszczowa na miejsce zbiorki.