Czerwiec w naszej szkole obfitował w wydarzenia artystyczne

W ostatnim miesiącu mijającego roku szkolnego mogliśmy oglądać dwie wspaniałe wystawy, zorganizowane na lekcajch wiedzy o kulturze: malartwo-rzeźbę Leszka Broncharda oraz fotografie Dawida Krawczyka.

Leszek Bronchard urodził się 10.12.1959 r. w Krzętowie. Zaliczany jest do artystów nurtu nieprofesjonalnego. Maluje pejzaże, widoki, sceny rodzajowe w intensywnych barwach, wykorzystując różne techniki malarskie. Bliskie sobie krajobrazy urozmaica architekturą o charakterze lokalnym,  ożywiając  swoje  prace  postaciam i ludzi i zwierząt.

Artysta jest   zdobywcą   wielu   nagród   i  wyróżnień  konkursowych,  m.in.  III  nagrody  ?Malarstwo  ludowe  i nieprofesjonalne w województwie łódzkim?, Piotrków Trybunalski 2006 r., I  nagrody  w  konkursie dla malarzy ludowych i nieprofesjonalnych ?Barwy wsi?, Działoszyn 2008 r., II nagrody za rzeźbę w konkursie ?Tradycyjna sztuka i rękodzieło ludowe?, Tomaszów Mazowiecki 2008 r. Uczestniczył w wielu plenerach rzeźbiarsko-malarskich. Swoją  twórczość  prezentował  na  zbiorowych  wystawach,  m.in.  ?Rzeźba  ludowa  i  nieprofesjonalna  w województwie łódzkim?, Łódź 2008 r.

Dawid Krawczyk to uczeń II klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. Od dziewięciu lat pasjonuje się fotografią. Najbliższa jego sercu tematyka to natura, chodziaż w swym dorobku ma także sporo ciewawych zdjęć reportażowych, m.in. z życia szkoły.