Klasa sportowa na obozie w Zakopanem

W dniach 30.05.-03.06.2011 r. uczniowie klas sportowych Ib i IIb Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w obozie sportowym. Miejscem obozu był Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. Sportowcy wraz z opiekunami zakwaterowani zostali w oddalonym o 600 m od Wielkiej Krokwi  hotelu Imperial.
   Na miejsce przybyliśmy około godziny 13.30. Po zjedzeniu obiadu i zakwaterowaniu, o godzinie 16.00 rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia na stadionie lekkoatletycznym COS-u.  Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy treningowe: pływacką, lekkoatletyczną i gier zespołowych. Grupa pływacka miała zajęcia głównie na basenie i siłowni. Pozostałe grupy sportowe plan treningowy realizowały na stadionie lekkoatletycznym i hali sportowej. W ciągu pięciu dni uczestnicy obozu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: p. Marcinem Szymakiem, p. Robertem Pawlickim, p. Hubertem Zawiślakiem odbyli siedem jednostek treningowych. Mając do dyspozycji stadion lekkoatletyczny, halę, na której można trenować gry w piłkę siatkową, koszykową, ręczną i nożną oraz basen, mogli realizować bardzo różnorodne zajęcia. W opiece nad uczniami pomagała wychowawczyni klasy II, p. Renata Patyk.
   Poza zajęciami sportowymi korzystaliśmy również z atrakcji Zakopanego. W Dzień Dziecka dotarliśmy pod Gubałówkę, skąd kolejką wjechaliśmy na szczyt. Tam podziwialiśmy urokliwe góry oraz pięknie położone miasteczko. Odbyliśmy spacer do Butorowego Wierchu, skąd dalszą drogę na dół Zakopanego pokonaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Wracając do ośrodka, przeszliśmy przez Krupówki. Każdego dnia po kolacji wychodziliśmy na spacer. Byliśmy pod skocznią, szliśmy drogą pod reglami. Każda wycieczka odbywała się w bardzo miłej atmosferze. W drodze powrotnej odwiedziliśmy wadowicki rynek i kościół w Wadowicach. Pobyt w Wadowicach zakończyliśmy obiadem w restauracji na rynku. Do Kleszczowa dotarliśmy w piątek o 20.30. Atmosfera była bardzo miła.
   Na obozie uczniowie realizowali plan przygotowań do zawodów ogólnopolskich w sztafetach szwedzkich i 4x100 m, które odbyły się 14 czerwca. Teraz, znając już wyniki, należy stwierdzić, że nasza młodzież wykonała kawał solidnej pracy, dzięki której w zawodach zajęli miejsca w pierwszych dziesiątkach każdej sztafety.