UCZNIOWIE TECHNIKUM OPRACOWUJĄ NOWOCZESNE POMOCE DYDAKTYCZNE
Czy uczniowie technikum mogą interesować się biologią, którą realizują tylko na poziomie podstawowym? Tak. I potrafią w niezwykły sposób połączyć swoje talenty z tymi zainteresowaniami. Dzięki nim powstają ciekawe pomoce dydaktyczne. Zagadnienia z biochemii są trudne do zrozumienia i wymagają dużej wyobraźni. Dlatego nasi uczniowie opracowali krótką animację w programie Blender obrazującą fazę jasną fotosyntezy. Film ma zaledwie kilka minut, ale opracowanie modeli przestrzennych i ich animacja oraz konsultacje z nauczycielem w celu zrozumienia zagadnienia zajęły bardzo dużo czasu. Efekt – pomoc dydaktyczna dla wszystkich uczniów realizujących biologię na poziomie rozszerzonym. Uczniowie technikum opracowali również urządzenie do automatycznego pomiaru temperatury i wilgotności powietrza, które zapisuje wyniki komputerowo w postaci wykresów. Prezentacja wykorzystania urządzenia do doświadczeń- w najbliższym czasie. Teraz zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego.