Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Skład Samorządu Uczniowskiego
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
w Kleszczowie

przewodniczący: Bartłomiej Dziadowiec
zastępca: Marcel Majchrowski
sekretarz: Jan Gradoń
skarbnik: Krzysztof Zabłocki

opiekun Samorządu Uczniowskiego: pan Piotr Szczepaniak
Rzecznik Praw Ucznia: pani Joanna Durka

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
1. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy pełnoprawni uczniowie szkoły.
2. Samorząd działa w oparciu o prawa (art. 55 ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. – Dz. U. nr95 ,poz. 425 z późn. zm.) oraz zasady niniejszego regulaminu, który nie może być sprzeczny ze statutem szkoły.
3. Organy samorządu są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów.
4. Działalność samorządu wspiera i nadzoruje opiekun tj. nauczyciel wybrany przez uczniów.

Całość...

Dyskoteka Andrzejkowa
W Dniu 27.11.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę Andrzejkową podczas, której odbył się konkurs na najlepsze przebranie zwycięzcami zostali Wiktoria Stadnik i Michał Kołodziej z klasy I B. Młodzież bawiła się doskonale pod czujną opieką nauczycieli : Mileny Rudzkiej, Jacka Świniarskiego, Michała Szury, Marka Jarząbkowskiego, Tomasza Bednarskiego oraz opiekuna samorządu Piotra Szczepaniaka.

Pierwsza noc filmowa
Z dnia 8 na 9 listopada zorganizowaliśmy noc filmową. Całą noc spędziliśmy w szkole pod czujnym okiem nauczycieli: Emilii Ławskiej, Joanny Durki, Martyny Paśnik, Agnieszki Kukieły oraz Piotra Szczepaniaka oglądaliśmy filmy i nie tylko. Na rozbudzenie po pierwszym filmie zafundowaliśmy belgijkę a następnie parę innych tańców. Po powrocie do sal filmowych odbyła się projekcja filmów, oglądaliśmy komedię, dramaty, horrory (cieszyły się największą liczbą widzów). Cały czas była dostępna sala z komputerami oraz grami planszowymi, które zapewniły dużo śmiechu i zaowocowały nowe znajomości. Oczywiście nie obyło się bez kawiarenki, która znajdowała się w jednej sali. Dostępna była gorąca herbata, jedzenie koszyczkowe oraz od samorządu bułki i popcorn. Pogaduchy także towarzyszyły calutką noc.

Kotyliony dla społeczności szkolnej
7 listopada z inicjatywy samorządu tworzyliśmy razem kotyliony dla uczniów oraz pracowników szkoły na 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na kilku przerwach na jednej ze świetlic z przygotowanych materiałów każdy mógł pomóc przy jego robieniu. Nasz opiekun pan Piotr Szczepaniak zachęcał wszystkich przechodzących do włączenia się. Zapewniało to mnóstwo rozmów i śmiechu. Wykorzystane one zostały na akademii kolejnego dnia – 8 listopada. Natomiast 10 listopada reprezentanci samorządu – Daria Gajda i Marcel Kozłowski udali się razem z panią dyrektor Agnieszką Nagodą – Gębicz jako delegacja na mszę z okazji gminnych obchodów 11 listopada a następnie pod pomnik, gdzie złożyli kwiaty i znicze oddając hołd.