Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Losy absolwentów 2018
Jak co roku wychowawcy absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zebrali informacje o dalszych losach naszych tegorocznych maturzystów – jaki kierunek studiów wybrali i jakie uczelnie cieszyły się największym zainteresowaniem. Analiza przekazanych nam danych jest bardzo ciekawa. Absolwenci technikum najczęściej wybierali dalszą naukę na Politechnice Łódzkiej (10 os.), Politechnice Wrocławskiej (4 os.), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (3 os.). Najczęściej wybieranym kierunkiem: automatyka i robotyka oraz informatyka. Absolwenci liceum wybierali studia na uczelniach państwowych. Zdecydowana większość wybrała Uniwersytety (18 os.) w Łodzi (4 os.), Wrocławiu (4 os.), Częstochowie (2 os.) oraz Politechnikę Łódzką (6 os.), Politechnikę Wrocławską (4 os.). Absolwenci z klasy o profilu językowym wybrali kierunki humanistyczne lub językowe, z grupy matematyczno – fizycznej aż 9 os. wybrało kierunki techniczne głównie na politechnikach. Absolwenci z klasy o profilu ratowniczo – medycznym kontynuują naukę na kierunkach pokrewnych chemii, biologii, medycynie (9 os.). W klasie o profilu sportowym popularnością cieszyła się Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą także o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100 % zdawalnością na egzaminach maturach. 
LO    |    TNT

Losy absolwentów 2017
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zebrał - jak co roku - informacje o tym, jaki kierunek kształcenia wybrali absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2017 roku. Analiza przekazanych nam danych jest niezmiernie ciekawa. Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą także o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100% zdawalnością na egzaminach oraz maturach.
TNT   |   LO

Losy naszych absolwentów rocznik 2016
Tradycją stało się zbieranie informacji, jaki kierunek kształcenia wybierali absolwenci naszych szkół w roku szkolnym 2015/2016. W tym roku rekordową popularnością cieszyła się Politechnika Wrocławska, na kierunku mechatronika, automatyka i robotyka oraz elektronika, tą renomowaną uczelnie wybrało, aż 10 absolwentów Technikum. Studentami wrocławskiej uczelni są też absolwenci klasy matematyczno-fizycznej na kierunkach budownictwo oraz informatyka. Absolwenci klas licealnych, wybierali wśród kierunków kształcenia: biochemię oraz filologie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także filologię germańską, angielską i pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim.

Czytaj więcej...

Jakie uczelnie wybrali nasi absolwenci w 2015 roku?
Jak co roku wychowawcy klas i pani dyrektor zebrali informacje o tym, jaki kierunek kształcenia wybrali absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2015 roku. Analiza przekazanych nam danych jest niezmiernie ciekawa. Wnioski mogą być bardzo pomocne dla rodziców i uczniów tegorocznych trzecioklasistów Gimnazjum w Kleszczowie oraz dla tych uczniów, którzy do matury przystąpią w przyszłym roku. Prestiżowa polska uczelnia Akademia Górniczo-Hutnicza to tegoroczny hit. Nasi absolwenci są dziś studentami takich kierunków, jak: geodezja i kartografia (2 osoby), zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa oraz inżynieria mechaniczna i materiałowa. Uczniowie wybierali też uczelnie związane z wojskiem.

Czytaj więcej...

Losy naszych absolwentów rocznik 2014
W kwietniu 2014 roku naszą szkołę opuściło 38 absolwentów: 29 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz 9 absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II.
Znaczna większość absolwentów naszych szkół kontynuują naukę na wybranych uczelniach wyższych w uznanych ośrodkach akademickich. Absolwenci wybierali nastepująco: otwórz.

Losy naszych absolwentów rocznik 2013
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przygotowuje do kontynuacji nauki, a także do bezpośredniego podjęcia pracy zawodowej. W roku szkolnym 2012/13 szkołę opuściło pierwszych 20 absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii i drugi rocznik 35 uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Absolwenci dostali się na dobre uczelnie państwowe w ważnych akademickich miastach, ale wielu podjęło pierwszą w życiu pracę. Wśród tegorocznych absolwentów było 16 uczniów mieszkających na terenie Gminy Kleszczów (klasa matematyczno-językowa - 10 osób, klasa sportowa - 3 osoby, technikum - 3 osoby). Z tego grona 3 uczniów LO i 1 TNT podjęło pracę, pozostali wybrali uczelnie w następujących miastach: Łódz - 3, Warszawa - 2, Wrocław - 5, Kielce -1, Opole -1. Absolwenci wybrali następujące uczelnie: otwórz