Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Trzy sztafety ZSP Kleszczów w finale ogólnopolskim
i międzynarodowym w VENA CUP 2014
W dniu 10 czerwca 2014 roku na obiektach AZS w Łodzi przy ulicy Lumumby zostały rozegrane zawody VENA CUP na szczeblu wojewódzkim. W rywalizacji uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z województwa łódzkiego. Walka odbywała się w sztafetach – 4x100 m i sztafeta szwedzka dziewczyny oraz 4x100 m i sztafeta szwedzka chłopców. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kleszczowie miał swoje reprezentacje wśród chłopców i dziewcząt. Najlepiej wypadła sztafeta szwedzka dziewcząt, zajmując III miejsce z wynikiem 2,54,12 min. Sztafeta 4x100 m dziewcząt uzyskała w biegu finałowym czas 55,26 sekundy, wynik ten uplasował je na czwartym miejscu. Dziewczyny straciły do trzeciego miejsca tylko 0.12 sekundy. IV miejsce zajęli także chłopcy ze sztafety 4x100 m, uzyskując wynik 46,93 sekundy. Wszystkie trzy powyższe sztafety zakwalifikowały się na zawody ogólnopolskie i międzynarodowe, które odbędą się w Łodzi w dniu 15 czerwca 2014 roku.
W zawodach wystartowała także sztafeta szwedzka chłopców, która zajęła VI miejsce z wynikiem 2,16,44 min., co jednak nie dało im przepustki na zawody ogólnopolskie.