Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Lekkoatletki z Kleszczowa zdobywają mistrzostwo województwa łódzkiego
w lidze lekkoatletycznej w ramach Licealiady
8 października 2014 roku będzie w historii szkoły jedną z najważniejszych i radosnych dat. W tym dniu reprezentacja dziewcząt ZSP Kleszczów zdobyła mistrzostwo województwa łódzkiego w lidze lekkoatletycznej w ramach Licealiady. Dziewczęta w rywalizacji okazały się lepsze od 10 szkół z całego województwa łódzkiego. Łącznie w sześciu konkurencjach zdobyły 1348 punktów, wyprzedzając LO z Aleksandrowa Łódzkiego oraz II LO z Bełchatowa. Jest to jeden z największych sukcesów w historii szkoły. Dziewczyny włożyły w zawody maksimum zaangażowania i wysiłku co dało jeden z najlepszych wyników punktowych w historii tych zawodów.
Prócz pierwszego miejsca zespołowo, zawodniczki ZSP Kleszczów zajęły również indywidualnie czołowe miejsca. Weronika Chojka wygrała rywalizację na 100 metrów z czasem 12,76 sekund. Pierwsze miejsce zajęła także Martyna Szmigielska w pchnięciu kulą 4kg z wynikiem 9,14m. Najlepsza okazała się również sztafeta 4x100m biegnąc w czasie 51,00 sekund.
Miejsca na podium wybiegały także Marta Olczyk na 400 metrów w czasie 59,24 sekund i Karolina Iznerowicz w biegu na 800 metrów w czasie 2,32,95 min.
Szkołę w zawodach reprezentowały: Weronika Chojka, Klaudia Kowalska, Julia Derek, Marta Olczyk, Aleksandra Klewin, Klaudia Jagusiak, Karolina Iznerowicz, Agnieszka Kuśmierek, Martyna Szmigielska, Sylwia Dryja, Patrycja Sokołowska, Klaudia Polak-Grudzińska, Aleksandra Trajdos, Kamila Krzywińska-Graczyk.
Opiekunami byli mgr Marcin Szymak i mgr Katarzyna Woźniak.
Należy złożyć także podziękowania grupie kibiców, która dopingowała zawodniczki podczas zawodów. Były to dziewczyny z grupy sportowej, klas sportowych 1-3.