Uwaga! Obecnie znajdujesz się na archiwalnej stronie internetowej ZSP Kleszczów. W poszukiwaniu nowych wiadomości zapraszamy na aktualną stronę

Przejdź do aktualnej strony

Ważna wygrana juniorów z Włókniarzem
W sobotnie przedpołudnie 24 października 2015 roku, juniorzy młodsi B1 Omegi Kleszczów zmierzyli się na własnym boisku z Włókniarzem Konstantynów. Był to ważny mecz dla obu drużyn, ponieważ porażka Omegi praktycznie zamykała drogę do awansu, a zwycięstwo Włókniarza znacznie przybliżało ten zespół do miejsca premiowanego awansem. Nasz zespół wiedząc jaka jest stawka rywalizacji od początku przystąpił do frontalnego ataku. Szybko przejął inicjatywę na boisku, co już po 12 minutach udokumentował bramką. Strzelcem gola był Bartłomiej Jamiński, który sfinalizował dokładne podanie Mateusza Jędrzejczyka.
Po tym golu gra się wyrównała, co przeciwnicy skrzętnie wykorzystali w 21 minucie. Po błędzie w środku pola naszego zespołu, wyprowadzili szybką akcję , którą zakończyli celnym strzałem. Do końca pierwszej połowy trwała już wyrównana walka, gdzie każdy z zespołów miał swoje szanse na zmianę wyniku.
Druga połowa rozpoczęła się również od dobrej gry naszego zespołu, co potwierdzili golem ponownie Bartka „Jamy” Jamińskiego w 46 minucie. Tym razem asystę zaliczył Maciej Uryszek. Dziewięć minut później Omega podwyższyła rezultat na 3:1. Skutecznie rzut wolny z około 18 metrów egzekwował etatowy wykonawca w zespole Patryk Niedbała.
Po tej bramce inicjatywę na murawie przejął Włókniarz Konstantynów. Do końca walczyli o jak najlepszy rezultat, jednak udało im się tylko zmniejszyć rozmiary porażki w 79 minucie po ładnym strzale zza linii pola karnego.
Zwycięstwo chłopców pozwoliło awansować w tabeli na drugie miejsce, które premiuje zespół do I ligi wojewódzkiej. Do końca rundy pozostały trzy spotkania. Najbliższe zostanie rozegrane 7 listopada w Zduńskiej Woli z miejscowa Pogonią.