warto

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane od roku szkolnego 1997/1998 uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy dostali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jest wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi 258 zł miesięcznie.

STYPENDIUM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

O stypendium Ministra Edukacji Narodowej mogli ubiegać się uczniowie, którzy są zwycięzcami olimpiad międzynarodowych, laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową oraz uczniowie realizujący indywidualny tok nauki i uzyskujący najwyższe wyniki, bądź realizujący indywidualny tok studiów. Kandydatów do stypendium typują szkoły. Stypendium ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej i wynosi 3.200 zł. Stypendia Ministra Edukacji Narodowej są przyznawane od 1994 r.