DNI OTWARTE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 15 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela instytutu Goethego. Instytut poprzez realizację projektu ?Deutsch-Wagen-Tour? chce przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Skierowany jest do uczniów, nauczycieli, studentów, rodziców, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób, które interesują się językiem niemieckim.

Na początku pan Ryszard Maj przedstawił nam niezwykle interesującą prezentację, która ilustrowała rolę języka niemieckiego w Polsce, Europie i na świecie. Później młodzież mogła pochwalić się znajomością języka i wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Zarówno nasi goście  z okolicznych szkół, jak i nasi uczniowie chętnie brali udział w licznych konkursach z nagrodami.

Mamy nadzieję, że nie była  to ostatnia wizyta ?Deutsch-Wagen-Tour? w naszej szkole.

Relację ze spotkania w języku polskim i niemieckim można także przeczytać na blogu pana Ryszarda Maja pod adresem: http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/categories/1-kielce