Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Dnia 16 marca 2010 roku  na terenie ZSP w Kleszczowie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Uczniowie klas pierwszych, w ramach lekcji wiedzy o kulturze, poprzez bezpośredni kontakt z twórcami ludowym, zapoznali się z różnymi technikami wykonania ozdób wielkanocnych. Na spotkanie z młodzieżą chętnie przybyły zaproszone  babcie naszych uczniów z Klubu Seniora przy GBP w Kleszczowie, Panie instruktorki z GOK w Kleszczowie oraz twórcy ludowi z Radomska.

Przed nauką haftu i szydełkowania uczniowie mogli zobaczyć  prześliczne obrusy i serwetki (wykonane przez naszych gości) a następnie przystąpić do realizacji własnych pomysłów, pod bacznym okiem fachowców.

Oprócz obrusów i serwetek, młodzież  miała okazję  nauczyć się robić  kwiatki z bibułki, zdobić jajka metodą quilingu oraz  metodą origami.

Początkowo największym zainteresowaniem cieszyło się wyplatanie koszyków. Efektowna to sztuka  aczkolwiek  wymagająca cierpliwości i staranności wykonania- w tym okazały sie najlepsze nasze dziewczęta;)  Chłopcom zdecydowanie  lepiej szło haftowanie, szydełkowanie lub robienie kwiatków i ozdabianie pisanek.

Efekty pracy uczniów na warsztatach  rękodzieła artystycznego  można oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej ZSP w Kleszczowie ( do Świąt Wielkanocnych)  a relację z zajęć obejrzeć: na stronie www.tvntl.home.pl w Kurierze z dnia 16 marca br. i w programie - Miedza z dnia 22 marca br.  oraz na stronie www.dolsat.pl w programie informacyjnym z dnia 16marca br.

Naszym wszystkim wspaniałym Gościom, dziękujemy za nieocenioną pomoc, zaangażowanie w edukację młodzieży -o tradycjach rękodzieła artystycznego- oraz serce, dzięki któremu te zajęcia nabrały charakteru  przyjacielskiego spotkania dwóch pokoleń.

Już dziś zapraszamy za rok!