TARGI AUTOMATICON - WARSZAWA

24 marca 2010 r. uczniowie Technikum Nowoczesnych Technologii ZSP w Kleszczowie wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Celem głównym wycieczki było zwiedzanie ekspozycji w ramach międzynarodowych  targów ?AUTOMATICON?  i zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami robotyki i automatyki, prezentowanymi przez liczne, renomowane firmy z całej Europy.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani ekspozycją i niestrudzenie zwiedzali trzy ogromne hale targowe wypełnione stanowiskami firm.  W ramach targów organizowane są też seminaria, prowadzone przez przedstawicieli firm i placówek naukowych. Uczniowie technikum uczestniczyli w jednym z nich ? była to prezentacja dotycząca zagadnień magnetycznej kompatybilności urządzeń elektronicznych. Dodatkowo mieli też okazję do zwiedzenia  zakładów FESTO, gdzie zapoznali się z ofertą systemów dydaktyczno-szkoleniowych dla kształcenia zawodowego oraz obejrzeli, jak wyglądają stanowiska i warunki pracy technika mechatronika.  Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się symulatory jazdy samochodem, gdzie każdy mógł ?praktycznie?  sprawdzić , czy ma predyspozycje do kierowania pojazdami.