5 MAJA 2010 ROKU ODBYŁO SIĘ PIERWSZE DYKTANDO KLESZCZOWSKIE

O godz. 17 w auli kompleksu SOLPARK zebrało się pięćdziesiąt pięć osób, chcących sprawdzić swe umiejętności w trudnej dziedzinie, jaką jest ortografia języka polskiego. Wśród zebranych przeważała młodzież ?przede wszystkim uczniowie liceum i technikum ZSP w Kleszczowie oraz  liczna grupa gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury złożone z przedstawicieli inicjatorów i  organizatorów dyktanda ? Biblioteki Szkolnej ZSP oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie.

Dyktando, będące zabawną parafrazą bajki o Jasiu i Małgosi, odczytał dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku, pan Andrzej Zygma, który po zakończeniu zmagań z ortografią wygłosił wykład na temat działalności kierowanej przez siebie instytucji.

Ogłoszenie wyników rywalizacji oraz wręczenie nagród odbyło się  podczas Dni Kleszczowa 29.05.2010r.

Komisja w składzie : Violetta Kacperek , Ewa Sieradzka i Barbara M. Mickiewicz dokonała oceny 55 prac konkursowych , z których nagrodzono następujące osoby:

Miejsce I- Katarzyna Rutkowska

Miejsce II- Dorota Kowalska

Miejsce III-  Joanna Chrostowska

Wyróżnienia przyznano:

Sylwii Siwek-Sokołowskiej

Małgorzacie Poszwińskiej

Ewie Jędrzejczyk

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy za rok!

Organizatorzy imprezy mają bowiem  nadzieję, że Dyktando Kleszczowskie stanie się  coroczną tradycją w Kleszczowie.