WYSTAWA POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI...

Wystawa ?Powrót do przeszłości...?, została zorganizowana w ramach 20-lecia Samorządnej Gminy Kleszczów. Przygotowana została  przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły pod kierunkiem p. Barbary M. Mickiewicz.

Eksponaty potrzebne do wystawy zostały zgromadzone przez społeczność:

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie

- Gimnazjum w Kleszczowie

- Szkoły Podstawowej w Kleszczowie

- Szkoły Podstawowej w Łękińsku

oraz Samorządowe Przedszkola

Wystawa została wzbogacona o eksponaty udostępnione przez:

- Muzeum Regionalne w Radomsku,

- Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Radomsku,

- Parafię św. Lamberta w Radomsku,

- nauczycieli i uczniów oraz przyjaciół naszej szkoły, dzięki którym mogliśmy poszerzyć wiedzę o społeczeństwie oraz o dziedzictwie kulturowym Kleszczowa i okolic z XIX i XX wieku. Ponad to przekonać można się jak szybko niedawna jeszcze teraźniejszość stała się przeszłością. Zmiany społeczne i kulturowe powodują zanikanie minionych technologii i wychodzenie z użytku przedmiotów domowych, rolniczych, rzemieślniczych stworzonych ręką ludzką, z miejscowych rodzimych surowców. Zgromadzone eksponaty, z pewnością pomogły pobudzić wyobraźnię historyczną, przynależność do rodzimego, narodowego dziedzictwa, które łączy społeczność kulturowo co było widać po ogromnym zainteresowaniu zwiedzających. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej wystawy serdecznie dziękujemy!