Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentDirectPHP has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/zspkleszczo/archiwum.zspkleszczow.pl/public_html/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php on line 23

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010

1 września w Kleszczowie miała miejsce Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010. Tego dnia również rozpoczął swoją działalność Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, w skład, którego wchodzą: Liceum Ogólnokształcące o profilu językowym i sportowym oraz Technikum Nowoczesnych Technologii.
W uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego wzięły udział władze gminne, powiatowe i wojewódzkie a także parlamentarzyści i ministrowie oświaty i sportu.

Główne uroczystości odbyły się na dziedzińcu kompleksu Solpark. Na początku wprowadzono poczty sztandarowe szkół, odegrano hymn państwowy i podniesiono flagi na maszty. Wszystkich zgromadzonych gości powitała gospodarz gminy, pani wójt, Kazimiera Tarkowska. Przypomniała historię powstawania obiektu oraz zaprosiła wszystkich przybyłych do korzystania z Solparku. Następnie mszę świętą odprawił metropolita częstochowski, ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Po zakończeniu liturgii nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego obelisku, a potem otwarcie i poświęcenie wnętrz kompleksu. Kolejną częścią uroczystości były oficjalne wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali również współgospodarze obiektu: dyrektor gimnazjum p. Renata Skalska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych p. Agnieszka Nagoda- Gębicz oraz prezes zarządu spółki Solpark p. Piotr Kołba. Na zakończenie dopołudniowej części uroczystości zgromadzona młodzież, uczniowie i nauczyciele oraz goście mogli wysłuchać koncertu zespołu ARKA NOEGO. Po południu na terenie Kompleksu Dydaktyczno-Sportowego "SOLPARK" i w jego pobliżu rozpoczęła się kolejna, festynowa część uroczystości. Od godz. 16.00 do 19.00 umożliwiono zwiedzanie kompleksu "SOLPARK" mieszkańcom gminy i uczniom. Dla przyszłych użytkowników "SOLPARKU" była to pierwsza okazja do obejrzenia części basenowej, centrum kultury, obiektów sportowych i szkolnych, a także do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zastosowanymi w kompleksie. Ponadto w programie popołudniowym przewidziano występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Kleszczów, towarzyski mecz piłkarski pomiędzy zespołami LKS Omega Kleszczów i PGE GKS Bełchatów na stadionie LKS Omega. A o godzinie 19-tej koncert zespołu PIN.    Po koncercie odbył się wspaniały pokaz laserowy - widowisko "światło i dźwięk", który był ostatnią atrakcją inauguracji Nowego Roku Szkolnego.