X JUBILEUSZOWY REGIONALNY PRZEGLĄD  PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
I ŻOŁNIERSKIEJ ?MOJA OJCZYZNA?

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.

Johann Wolfgang Goethe

Dnia  7.11.2009r. w Oratorium Jana Pawła II przy kościele p.w. Narodzenia NMP w Bełchatowie odbył się przegląd piosenki patriotycznej i żołnierskiej ?Moja ojczyzna?. Organizatorem przeglądu było Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne, patronat honorowy objęli Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Prezydent Miasta Bełchatowa i Parafia Farna p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bełchatowie. Przegląd wspierał inicjatywę propagowania i upowszechniania piosenki patriotycznej i żołnierskiej, wzajemnego dzielenia się własnymi doświadczeniami muzycznymi i podnoszenia kultury muzycznej. W konkursie udział wzięło 65 podmiotów wykonawczych (soliści, duety, chóry), dając w sumie ponad 400-u śpiewających. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Chinalska z piosenką Jacka Kaczmarskiego ?Mury?- uzyskała III miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne- Soliści, oraz duet Angelika Łyczkowska  i Katarzyna Knychalska, które zaprezentowały piosenkę Jana Pietrzaka ?Żeby Polska była Polską? i otrzymały nagrodę ufundowaną przez Wójt Gminy Kleszczów p. Kazimierę Tarkowską. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 11 listopada, podczas obchodów Święta Niepodległości  wystąpili zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.