Tydzień Wolontariatu ?Świadomie pomagam innym?

W dniach od 7 do 11 grudnia 2009 w naszej szkole trwał Tydzień Wolontariatu pod hasłem ?Świadomie pomagam innym?.

Celem wolontariatu szkolnego jest bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły - nauczycieli, uczniów i rodziców - na rzecz potrzebujących. Wolontariat:

-uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka:

-umożliwia ponadto zagospodarowanie wolnego czasu poprzez animację działań społecznych.

Tydzień Wolontariatu był dla nas okazją do zapoznania się z ideą wolontariatu w Polsce. Wykonana została tablica informacyjna, na której znalazły się następujące wiadomości: co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i jakimi cechami powinien się charakteryzować. Tablica została umieszczona na głównym korytarzu szkolnym.
W trakcie tego tygodnia została zrealizowana w każdej klasie lekcja na temat: ?Wolontariat dobry sposób na nudę?. Gościem na zajęciach była wolontariuszka Klaudia Wojciechowska, uczennica III kl. II LO w Radomsku, która opowiadała o swoich doświadczeniach i drodze do wolontariatu. Nawiązaliśmy również współpracę z Domem Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, której efektem będzie wspólna wigilia.

W ten sposób włączyliśmy się w organizowane po raz pierwszy w ramach programu społecznego ?Szkoła bez przemocy" ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu szkolnego.