Szkoła Bezpiecznego Internetu

W dniu 7 stycznia 2010 roku w ZSP w Kleszczowie miało miejsce spotkanie  uczniów i grona pedagogicznego z  panią  Magdaleną Zych, koordynatorem Centrum Edukacyjnego Fundacji Kidprotect  w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego Szkoła Bezpiecznego Internetu. Celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz edukacja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Szkolenie dotyczyło przekazania uczniom i nauczycielom wiedzy na temat:

-specyfiki mediów elektronicznych

-specyfiki zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu dzieci i  młodzieży.

-zasad bezpiecznego korzystania z Internetu

-sposobów na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa on-line

-sposobów przekazywania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w Sieci

-procedur reagowania w sytuacji zagrożenia oraz systemu reagowania na ujawnienie cyberprzemocy.

Szkolenie na podobny temat przewidziane jest również dla rodziców.