Konkursy w roku szkolnym 2009/2010

Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna

Uczennica kl. I a Angelina Stępień zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Pisemne eliminacje odbędą się 8 lutego 2010r., natomiast ustne 9 i 10 lutego w Muzeum Sztuki w Łodzi. Życzymy powodzenia !

Olimpiada Artystyczna należy do olimpiad przedmiotowych organizowanych - pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się sztuką: plastyką bądź muzyką.

Uczestnikiem Olimpiady Artystycznej może być każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, w której nauka kończy się egzaminem maturalnym. Olimpiada Artystyczna przeprowadzana jest w dwóch odrębnych sekcjach: w sekcji plastyki (historia sztuki) oraz w sekcji muzyki (historia muzyki).

Celem Olimpiady Artystycznej jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań młodzieży sztuką oraz przygotowanie młodzieży do podjęcia studiów wyższych w zakresie dyscyplin związanych z historią muzyki bądź historią sztuki.