Konkursy w roku szkolnym 2009/2010

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W dniu 22.04.2010 odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pod hasłem ?Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas? przygotowany przez panie Beatę Wysmułek, Joannę Durkę i Teresę Ociepę. Pytania dotyczyły tematyki ekologicznej (z zakresu biologii i chemii na poziomie gimnazjalnym) oraz fauny i flory Rezerwatu Łuszczanowice.

W konkursie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie klas I a, I b, I t; łącznie 39 osób.

Cele konkursu:

• rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi (biologia i chemia)
  • posługiwanie się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska zdobytą  w gimnazjum
  • rozbudzanie wrażliwości na drugiego człowieka i piękno natury
  • poznawanie walorów przyrodniczych regionu
  • stworzenie uczniom możliwości rywalizacji
  • kształtowanie właściwych postaw i wzorców
  • kształcenie umiejętności obserwacji otaczającego nas świata
  • zachęcanie do odpoczynku na łonie natury

Wyniki konkursu:

Konrad Wolny (I a)

Ewelina Misiak (I a)