XV Regionalny Marsz na Orientację ku pamięci
żołnierzy walczących we wrześniu 1939 roku
9 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kleszczowie wzięło udział w organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne przy współpracy Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich oraz Stowarzyszenia Rejonowego Sztabu Ratownictwa Marszu na orientację ku pamięci polskich żołnierzy walczących we wrześniu 1939 roku. Trzyosobowe grupy miały do pokonania kilkunastokilometrową trasę: Grocholice-Zdzieszulice Dolne – Augustynów – Bukowa - Borowa Góra. Na poszczególnych etapach przeprawy na drużyny czekały konkurencje obronne – udzielenie pomocy przedmedycznej, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut granatem oraz quiz z wiedzy historycznej. Celem wędrówki był pomnik na Borowej Górze. Po trudach marszu można było wreszcie coś zjeść – oczywiście wojskową grochówkę – i odpocząć, dzieląc się wrażeniami i oczekując na ogłoszenie wyników. Najlepiej poradzili sobie doświadczeni uczniowie: Marcin Muskała, Kamil Bębnowski, Mateusz Roczek. Gratulujemy!