Poezja w naszej szkole
29 października w ramach odchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz realizacji projektu Biblioteka Przyjazna Uczniowi w naszej szkole przeprowadzony został konkurs recytatorski. Chętnych do udziału nie brakowało. Uczniowie, nie tylko z klas humanistycznych, ale także z technikum, zaprezentowali swoje ulubione lub ważne dla nich utwory. Można było posłuchać Tuwima, Gałczyńskiego, Miłosza, Herberta, Szymborskiej czy mniej znanych, ale równie cenionych przez młodych odbiorców poezji autorów. Poza występami indywidualnymi zaprezentował się też jeden zespół - klasa III a, która przygotowała fragmenty "Wielkiej Improwizacji". Uczestników oceniało jury w składzie: Agnieszka Nagoda- Gębicz, Ewa Szczepaniak-Sieradzka , Ewa Zagaj, Agnieszka Kukieła i organizator Barbara Mickiewicz. Swoją nagrodę przyznała także publiczność.
Najlepszą recytatorką została Aleksandra Leśniak, a publiczność najbardziej doceniła występ Kingi Rabendy. Gratulujemy Zwyciężczyniom i wszystkim, którzy znajdują czas, by czytać poezję i delektować się jej pięknem.
Konkurs recytatorski był jednym z wielu działań podjętych w październiku przez szkolną bibliotekę.