Wyjazd do stolicy
W dniu 30 października 2014 roku uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Sejmu. Wyjazd maturzystów jest już tradycją w naszej szkole. Młodzież wraz z opiekunami: p. Ewą Sieradzką, p. Agnieszką Kubś i p. Beatą Wysmułek zebrała się rano pod szkołą i pełna energii, z plecakami wypełnionymi prowiantem, wyruszyła autobusem w kierunku Warszawy. Po dotarciu do celu nastąpiła krótka odprawa i razem z panią przewodnik uczniowie weszli do budynku Sejmu. W nim oglądali wszystkie sale poselskie, sale posiedzeń, a także zobaczyli pamiątkowe tablice. Poza wizytą w Sejmie zaplanowano również pobyt na Uniwersytecie Warszawskim. Po dotarciu na miejsce, uczniowie podzielili się na dwie grupy, które ruszyły na zwiedzanie kampusu. Licealistów oprowadzali przewodnicy, którzy kiedyś sami uczęszczali na ten uniwersytet. Ostatnim punktem podczas pobytu w Warszawie było zapoznanie się z ekspozycją Muzeum Narodowego. Tutaj uczestnicy wycieczki mogli podziwiać oryginalne dzieła z XIX i XX wieku wielkich polskich i zagranicznych malarzy i rzeźbiarzy. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie, zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki, wrócili do Kleszczowa.