Teatr profilaktyczny dla uczniów i rodziców
21 listopada 2014 gościliśmy w naszej szkole Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl profilaktyczny „Najlepszy z najlepszych". Przedstawienie poprzedziły warsztaty profilaktyczne dla uczniów przeprowadzone przez jednego z aktorów. Tematyka warsztatów obejmowała m.in.: mechanizm budowania świadomości własnej wartości oparty na jego prawie do dokonywania wyboru, w oparciu o elementarne poczucia dobra i zła przewidywanie i przyjęcie konsekwencji niewłaściwych wyborów, ukazanie źródeł agresji, jako efektu niezaspokojonych potrzeb, profilaktykę zachowań i postaw prowadzących do agresji, ukazanie przemocy fizycznej i psychicznej, jako negatywnego elementu budującego miejsce w społeczności. W sztuce „Najlepszy z najlepszych" poruszono natomiast zagadnienia manipulacji, zastraszania, nękania, a także przemocy i agresji w szkole - nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Zwrócono również uwagę na problem alkoholu i innych używek oraz dysfunkcji panujących w rodzinie. Spektakl zagrany przez Teatr "Kurtyna" idealnie przełożony został na język młodych ludzi, dotykał ważnych tematów, z którymi uczniowie spotykają się lub mogą spotykać się na co dzień w swoim środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym.
W tym dniu na planowanym spotkaniu o godz. 17.00 przedstawie obejrzeli również rodzice uczniów.