Wielka Lekcja Geografii

Jak co roku w listopadzie (już po raz dziewiąty) odbyła się w Łodzi w ramach Explorers Festival Wielka Lekcja Geografii. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział już po raz piąty. Tym razem zaszczytu dostąpiła klasa 2a językowa Na to wielkie wydarzenie w świecie geografów przyjeżdżają uczniowie z nauczycielami z całej Polski. Co roku w wielkiej auli na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego zasiada około 800 osób. Wielką Lekcję Geografii prowadzą naukowcy i podróżnicy. Tematem przewodnim tej Lekcji były obszary chronione w Polsce i na świecie. W tym roku wyjątkowo ciekawa była opowieść o podróży rowerem po Ameryce Południowej odbytej przez małżeństwo Agnieszkę i Mateusza Waligóra, oraz o samotnej podróży przez Alaskę Adriana Gronka.