"Teatr brytyjski po 1945r" wykład dr. Lachmana
Zaraz po przeprowadzeniu z klasami językowymi warsztatów z współczesnej sztuki brytyjskiej dr Lachman - w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego - przeprowadził na auli wykład skierowany do wszystkich naszych uczniów nt. teatru brytyjskiego. Dowiedzieliśmy się o dwóch głównych kierunkach rozwoju teatru brytyjskiego po 1945r., obejrzeliśmy różne sposoby współczesnego prezentowania tekstów szekspirowskich oraz poznaliśmy trendy, które pojawiły się w Wielkiej Brytanii po 1945r, wszystko przeprowadzone zostało przy porównaniu z tych, co dzieje się z polską klasyką literacką.
Wykład ten był pierwszym z cyklu wykładów, które dla uczniów naszej szkoły przygotowywać będą pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.