Matematyka Moja Pasja

„Matematyka Moja Pasja" – to nazwa konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego. Konkurs ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów gimnazjum oraz liceum. Tegoroczny konkurs „Matematyka moja pasja" rozgrywany jest już po raz piąty dla gimnazjalistów i po raz czwarty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
W dniu 5 grudnia 2014 roku został przeprowadzony na terenie naszej szkoły I stopień – szkolny tego konkursu. Przystąpiło do niego 13 uczniów. Wyniki pozwalające uczestniczyć uczniom w etapie finałowym uzyskali: Dajana Mielczarek –uczennica klasy IIIa, Mateusz Kuśmierek – uczeń klasy IIIa, Maciej Roczek – uczeń klasy IIIa, Martyna Rybak – uczennica klasy IIT. Prace tych uczniów zostały przesłane do Łodzi.
Komisja Konkursowa ogłosi do dnia 9 stycznia 2015r. listę uczniów zakwalifikowanych do finału.
Konkurs finałowy składa się z dwóch części – w pierwszej uczniowie rozwiązują tzw. zadania zamknięte, a w drugiej otwarte. Finał dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 27 stycznia 2014roku w budynkach Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.